На сайті продажу нерухомості з’явилося оголошення про продаж земельної ділянки на Печерську, яка належить президенту Петру Порошенку. Про це повідомляють журналісти програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та каналу «UA:Перший».

В оголошенні йдеться, що ділянка має площу 63 сотки і кадастровий номер 8000000000:82:298:0005.

Дані публічної кадастрової карти вказують, що це ділянка Петра Порошенка на вулиці Радіальній, 5. За ділянку просять 3 150 000 доларів.

Під час телефонної розмови ріелтор підтвердив, що помилки в кадастровому номері немає, а на зауваження, що це ділянка президента, – «ми власників не вказуємо». 

 «Це не просто ділянка, яку ви купили і що хочете, те й будуєте. Там є певні умови до цієї ділянки, якщо ці умови влаштують – ми потім ведемо переговори. Ці умови озвучити або поспілкуватися про це ми зможемо тільки через два місяці», – зазначив ріелтор Сергій Ткаченко. 

 «Там були протести через будівництво на цій ділянці. Зараз уже призупинений продаж через вирішення проблем із документами», – додала ріелтор Надія, коли журналісти програми зателефонували вдруге. 

 «Якщо повідомлення про продаж справжнє, президент позбувається проблемного активу. Адже його ділянка на Радіальній, 5 знаходиться в охоронній зоні об’єкта Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», де будівництво заборонено мораторієм, запровадженим рішенням Київської міської ради № 24/889 від 22 січня 2015 року», – йдеться у матеріалі програми «Схеми». 

«Схеми» надіслали запит Петру Порошенку з питаннями щодо продажу ділянки, але відповіді не отримали. 

У 2014 році «Схеми» опублікували розслідування, що Петро Порошенко та Ігор Кононенко, отримали сусідні ділянки у Царському селі за сумнівних обставин. Спочатку обидві ділянки загальною площею 1,10 гектара рішенням Київради були безкоштовно передані обслуговуючому кооперативу «Зеленбудсервіс-К», серед членів якого була сестра Ігоря Кононенка Оксана Авдєєва та особи, пов’язані з бізнесом Порошенка і Кононенка.

Згодом через ланцюжок із декількох юридичних операцій з ознаками фіктивності, гектар безкоштовної землі в самому центрі Києва в поселенні Царське село перейшов у власність двох фізичних осіб – Петра Порошенка та Ігоря Кононенка.

Єдине, на що витратили кошти структури Порошенка-Кононенка – це на будівництво теплиць для КП «По утриманню зелених насаджень Печерського району» замість тих, які були зруйновані на Радіальній, 5. Їх на Залізничному шосе, 61 відбудувало ТОВ «Зеленбудсервіс-К» до того, як стало кооперативом.

На ділянці Порошенка будівельну техніку фіксували у 2012 році, після чого у 2013-му прокуратура Печерського району розпочала кримінальне провадження за статтею 298 Кримінального кодексу – «руйнування пам’ятки культурної спадщини». Але у листопаді 2014 року, коли Петро Порошенко вже був обраний президентом справа була закрита «на підставі пункту другого частини першої статті 284 ЦПК України. Це установлена відсутність складу кримінального провопорушення».

HG-New          The UK's #1 Marketplace!

Written by Glasworld

оставить комментарий: