Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону оголосить вирок фігуранту севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Руслану Зейтуллаєву 26 квітня. Про це в Facebook повідомив адвокат Зейтуллаєва Еміль Курбедінов.

«Оголошення вироку Руслану Зейтуллаеву відбудеться 26 квітня о 10 годині», – написав Курбедінов.

Інший адвокат Едем Семедляєв повідомив, що прокурор просить для Зейтуллаєва 17 років позбавлення волі.

«Прокурор просить: 1. Визнати винним за ч. 1 ст. 205.5; 2. 17 років позбавлення волі», – написав Семедляєв.

Раніше повідомлялося, що фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Зейтуллаєв заявив про намір голодувати до винесення вироку.

Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування 4 квітня під час засідання в Північно-Кавказькому окружному військовому суді у Ростові-на-Дону. Він висунув до російської влади низку вимог: припинити кримінальне переслідування кримських татар за статтями «тероризм» і «екстремізм», допустити до нього в СІЗО представників МЗС України, а також звільнити інших фігурантів севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір».

Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в «участі в терористичному співтоваристві» і засудив його до 7 років позбавлення волі. Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному суді Росії, і справа була знову направлена в Північно-Кавказький окружний військовий суд на перегляд. Слідчі органи наполягають на тому, щоб Зейтуллаєв був визнаний не учасником, а організатором терористичного співтовариства. Відповідна стаття Кримінального кодексу Росії передбачає санкцію від 15 років позбавлення волі до довічного ув’язнення.

Організація «Хізб ут-Тахрір» визнана терористичною і заборонена в Росії. Москва насаджує цю заборону і в окупованому українському Криму.

HG-New          Web Hosting

Written by Glasworld

оставить комментарий: