Генеральний прокурор Юрій Луценко відзвітує у Верховній Раді про хід конфіскації коштів колишнього президента України Віктора Януковича, повідомила речниця Луценка Лариса Сарган у Twitter.

«Генпрокурор Луценко 17 січня візьме участь у засіданні комітету Верховної Ради з нацбезпеки і оборони, де відзвітує про хід спецконфіскації коштів екс-президента Віктора Януковича і його оточення», – написала Сарган.

10 січня розслідувачі медіакомпанії «Аль-Джазіра» оприлюднили документ, який містить 95 сторінок і, зокрема, містить нібито рішення Краматорського районного суду, за яким було конфісковано 1,5 мільярда доларів США, що належали колишньому президентові України Віктору Януковичу та його оточенню.

Водночас антикорупційна організація Transparency International Україна закликає в законному порядку опублікувати цей вирок, бо автентичність оприлюдненого тексту поки достеменно не підтверджено.

Перед цим «Аль-Джазіра» оприлюднила розслідування, відповідно до якого українські бізнесмени Олександр Онищенко і Павло Фукс купили в Сергія Курченка за 30 мільйонів доларів зареєстровану на Кіпрі компанію Quickpace Limited, на яку записані активи на суму близько 160 мільйонів доларів, що були заморожені рішенням українського суду як підозрювані кошти, здобуті в результаті злочинної діяльності. Це частина активів на загальну суму близько 1,5 мільярда доларів, яку українські суди заморозили в червні 2014 року в цілій низці компаній на Кіпрі, у Великій Британії, Панамі, Белізі і на Британських Віргінських островах.

Онищенко заявив, що має намір подати на «Аль-Джазіру» до суду за неправдиву інформацію.

У квітні 2017 року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що суд у Краматорську на Донеччині схвалив рішення про конфіскацію коштів колишнього президента України Віктора Януковича і його оточення. Це рішення досі офіційно не оприлюднили.

Державне підприємство «Інформаційні судові системи», яке зобов’язане оприлюднити судове рішення у реєстрі, посилається на заборону органів прокуратури. Генеральна прокуратура, у свою чергу, стверджує, що визнала це рішення державною таємницею і не може ні підтвердити, ані спростувати автентичність оприлюднених журналістами документів.

HG-New          The UK's #1 Marketplace!

Written by Glasworld

оставить комментарий: