Папа римський Франциск заявляє, що світ перебуває на межі ядерної війни, і наголошує, що така ситуація його лякає.

«Ми перебуваємо на межі. Я дійсно боюся цього. Одного інциденту достатньо, щоб прискорити ситуацію», – завив понтифік 15 січня на борту літака на шляху до Чилі і Перу.

Перед цим Франциск роздав журналістам фотографію 1945 року, зняту в японському Нагасакі. На фото зображений хлопчик, який несе на собі мертвого брата, після удару ядерної бомби. За словами папи, він підписав фото «Плід війни».

«Таке фото здатне вплинути більше, ніж тисячі слів», – додав він.

Напередодні люди, які живуть в американському штаті Гаваї, отримали сповіщення на свої мобільні телефони про потребу тікати в укриття, оскільки на них летить одна або кілька балістичних ракет. Багато людей поховалися у ваннах у себе вдома, у будівлях з товстими стінами, каналізаційних трубах. Упродовж 38 хвилин після повідомлення серед населення і численних туристів на Гаваях запанувала паніка. Після цього влада штату повідомила, що оповіщення було помилковим.

Інцидент стався в час підвищеної напруженості через ядерні і ракетні амбіції Північної Кореї. За оцінками аналітиків, північнокорейські балістичні ракети вже здатні досягати Гаваїв.

У новорічному зверненні лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що на його столі «завжди лежить ядерна кнопка», додавши, що це «реальність, а не погроза». У відповідь президент США Дональд Трамп заявив, що Штати мають кнопку, яка є «більшою і потужнішою».

HG-New          The UK's #1 Marketplace!

Written by Glasworld

оставить комментарий: