Державний секретар США Рекс Тіллерсон вирушає на Близький Схід на тлі зростання напруженості в Сирії. Державний департамент 8 лютого повідомив, що Тіллерсон відвідає Йорданію, Туреччину, Ліван, Єгипет і Кувейт під час його поїздки з 11 до 16 лютого.

Під час цієї поїздки Тіллерсон очолить делегацію США на міністерській зустрічі Глобальної коаліції зі знищенню угруповання «Ісламська держава» в Кувейті і візьме участь в конференції з відбудови Іраку, яка розпочнеться 13 лютого.

Це буде третя зустріч Глобальної коаліції і перша, відколи екстремісти з угруповання «Ісламська держава» були витіснені зі своїх позицій в Рацці та Мосулі.

Конференція з відновлення Іраку буде присвячена інвестиційним можливостям приватного сектора та міжнародній підтримці із відновлення Іраку.

Сирія і семирічна громадянська війна в цій країні, ймовірно, будуть ключовою темою в переговорах Тіллерсона з лідерами у регіоні.

8 лютого Рада безпеки ООН відхилили заклик щодо введення терміном на один місяць «гуманітарного» припинення вогню в Сирії, з ініціативою про що звернулися Кувейт і Швеція за підтримки США та Франції. Росія виступала проти такого заклику, назвавши його «нереалістичним».

Ідея про «гуманітарне» припинення вогню з’явилася після того, як підтримувані США сили вбили понад 100 просирійських бійців після «неспровокованого нападу» на штаб-квартиру сирійських демократичних сил (SDF).

HG-New          The UK's #1 Marketplace!

Written by Glasworld

оставить комментарий: