Служба безпеки України повідомила про затримання спільно з військовою прокуратурою одного із заступників керівника Харківського прикордонного загону за підозрою в організації схеми переправлення людей через кордон без внесення їхніх даних до бази відомства.

«У рамках відкритого кримінального провадження співробітники СБУ, зокрема, задокументували отримання посадовцем п’ятисот доларів США за нелегальне переправлення через кордон громадянки Російської Федерації», – йдеться у дописі на Facebook-сторінці відомства. 

Окрім того, мовиться у повідомленні, СБУ має інформацію про нібито ведення затриманим переговорів із представниками угруповання «ЛНР» для працевлаштування у тамтешньому силовому блоці.

За даними СБУ, слідчі кваліфікують дії прикордонника за частиною 3 статті 368 (отримання неправомірної вигоди службовою особою), частиною 3 статті 362 (несанкціоновані дії з інформацією), частиною 1 статті 366 (службове підроблення), а також за частиною 1 статті 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України, вирішується питання про оголошення йому підозри у скоєнні злочинів. 

Про затримання прикордонника повідомив і речник Генпрокуратури Андрій Лисенко. В обох повідомленнях не вказують імені затриманого, тільки те, що він має звання полковника.

За даними самої Державної прикордонної служби, яка також оприлюднила повідомлення з цього приводу, затриманих – двоє: начальник Харківського прикордонного загону – начальник прикордонної комендатури швидкого реагування СхРУ Держприкордонслужби України та один військовослужбовець Сумського прикордонного загону.

«За результатами кількох місяців роботи правоохоронцям вдалося задокументувати діяльність злочинної групи у складі кількох військовослужбовців Харківського та Сумського прикордонних загонів, які здійснювали розкрадання військового майна, а також організували злочинну схему отримання неправомірної вигоди за внесення неправдивих відомостей до офіційних документів, автоматизованих систем щодо перетину державного кордону України, у тому числі в інтересах осіб, які підозрюються в терористичній діяльності та участі в незаконних збройних формуваннях так званої «ЛНР». Ще одну особу зі складу цієї злочинної групи правоохоронці затримали у грудні 2017 року»,– йдеться у повідомленні на сайті відомства.

За даними прикордонників, перевіряється також інформація про імовірну державну зраду. 

HG-New          The UK's #1 Marketplace!

Written by Glasworld

оставить комментарий: