Президент США Дональд Трамп заявляє, що розглядає можливість поїхати до Єрусалима в травні на плановане відкриття там нового американського посольства.

«Ми про це поговоримо… Якщо я зможу, то поїду», – сказав Трамп у Білому домі на початку зустрічі з ізраїльським прем’єром Біньяміном Нетаньягу.

Водночас Нетаньягу заявив, що рішення Трампа перенести посольство до Єрусалима народ Ізраїлю «пам’ятатиме століттями».

23 лютого західні ЗМІ повідомили, що відкриття нового посольства США в Єрусалимі очікується в травні 2018 року. Джерела агентств Reuters і Associated Press заявляють, що відкриття дипломатичної установи може збігтися у часі зі святкуванням 70-річчя проголошення незалежності Ізраїлю.

Пізніше цю інформацію підтвердив Державний департамент США. Посольство тимчасово розташують у будинку в районі Арнона, де проводить консульські операції Генеральне консульство США в Єрусалимі. До цього будинку США мають намір відкрити прибудову спеціально для посольства. Ці плани Вашингтон планує реалізувати до кінця 2019 року.

6 грудня 2017 року Дональд Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю і доручив перенести туди американське посольство з Тель-Авіва. За попередніми оцінками, на це могло піти три чи чотири роки.

Рішення розлютило палестинців і їхніх арабських союзників, а також викликало різку критику й на Заході. Президент Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас тоді заявив, що цей крок поклав край ролі США як миротворця на Близькому Сході.

Статус Єрусалима є болючим питанням для всіх сторін близькосхідного врегулювання. Зокрема, палестинці вважають, що Східний Єрусалим має бути столицею їхньої майбутньої держави.

 

HG-New          The UK's #1 Marketplace!

Written by Glasworld

оставить комментарий: